Atrakcje z okazji Dnia Dziecka

III Festiwal Baniek Mydlanych, zabawa w Klubie Malucha i inne atrakcje. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla was z okazji Dnia Dziecka! 

Przed nami III Chorzowski Festiwal Baniek Mydlanych

Dziesiątki tysięcy baniek mydlanych po raz kolejny wzbiją się w niebo nad Chorzowem. Trzecia edycja Chorzowskiego Festiwalu Baniek Mydlanych będzie jedną z głównych atrakcji organizowanych w mieście obchodów Dnia Dziecka.

1 czerwca Szyb Prezydent przemieni się w najbardziej malownicze i bajkowe miejsce w mieście. Wszystko za sprawą tysięcy baniek mydlanych, które unosić się będą w pobliżu tego jednego z najbardziej charakterystycznych punktów Chorzowa. Organizatorzy Festiwalu Baniek Mydlanych zapewniają, że trzecia edycja przebije poprzednie pod względem ilości uczestników.

– Pomysł na zorganizowanie Festiwalu Baniek Mydlanych narodził się spontanicznie, nie mieliśmy pewności, czy pomysł spotka się z zainteresowaniem mieszkańców – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. – Szybko jednak okazało się, że chorzowianie bardzo chętnie angażują się w tego typu radosne inicjatywy, w związku z czym postanowiliśmy, że Festiwal będzie imprezą cykliczną. Chcemy, by co roku brało w nim udział coraz więcej osób – przede wszystkim dzieci – i liczymy, że trzecia edycja przyciągnie tłumy pod Szyb Prezydent.

Trzeci Chorzowski Festiwal Baniek Mydlanych odbędzie się 1 czerwca, w Dzień Dziecka, pod Szybem Prezydent. Start zaplanowany jest na godzinę 10.

bańki

Czapeczka od prezydenta

Z okazji Dnia Dziecka, prezydent Chorzowa wspólnie z chorzowskimi seniorkami wręczą rodzicom noworodków ze Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka w Chorzowie własnoręcznie uszyte czapeczki.

Uczestniczki Chorzowskiej Akademii Seniora zrobiły na drutach kilkadziesiąt czapeczek dla dzieci. Wszystkie trafią do urodzonych 1 czerwca dzieci z Oddziału Noworodkowego Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Rodzice malca, który tego dnia przyjdzie na świat jako pierwszy, otrzymają czapkę z rąk prezydenta miasta, Andrzeja Kotali.

– Wszystkie czapki zostały przygotowane przez uczestniczki zajęć artystycznych, organizowanych w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. – Organizując to wydarzenie chcemy powitać w Dniu Dziecka najmłodszych mieszkańców Chorzowa, a także pokazać jak może wyglądać w praktyce idea integracji międzypokoleniowej.

Wydarzenie odbędzie się na Oddziale Noworodkowym Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Strzelców Bytomskich 11, dnia 1 czerwca 2016 r. o godz. 12.00.

Dzieci Świata

Dzień Dziecka w Klubie Malucha zaczniemy świętować już 31 maja podczas wspólnej zabawy zatytułowanej „Dzieci Świata”. Na tą imprezę należy zapisywać się u animatorki Klubu Malucha, ponieważ jest to wydarzenie dla ograniczonej ilości osób.

dzieci świata