Chorzowska plaża, mistrzyni nordic walking i niezwykły podróżnik – nowy odcinek Telewizji dla Seniora

W Internecie pojawił się nowy odcinek Telewizji dla Seniora, a w nim zobaczyć możemy m. in. relację ze Strefy na wakacje organizowanej w ramach chorzowskiego Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Chorzowska plaża zyskała wielu sympatyków – od najmłodszych, po tych najstarszych. Dzieci, ich rodzice i opiekunowie, a także seniorzy przychodzą na wakacyjne podwórko przy Dąbrowskiego 7, aby zagrać w gry planszowe, pograć w kapsle, porysować, porozmawiać ze swoimi rówieśnikami i nie tylko, a także po to, by po prostu odpocząć na leżaku i zrelaksować się. Do stworzenia plaży, jak mówi Magdalena Foltys, potrzebne było blisko 50 ton piasku.

Strefa na wakacje organizowana przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej cały czas trwa – plaża czynna będzie do końca tego miesiąca, czyli do 31 sierpnia. Sztuczną plażę w centrum miasta, która – jak mówią jej goście – jest spełnioną namiastką żądania Chorzowian o dostęp do morza, odwiedzać można pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 18:00 (poniedziałek, wtorek, piątek) i 9:00 – 19:00 (środa, czwartek). Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Oprócz Strefy na wakacje w nowym odcinku Telewizji dla Seniora poznaliśmy panią Aleksandrę Raczyńską, chorzowiankę, której pasją jest nordic walking. Seniorka od lat chodzi z kijkami i wzięła już udział w wielu zawodach – została także mistrzynią świata nordic walking w swojej kategorii wiekowej.

Ostatnim bohaterem materiału jest podróżnik, Marian Piegza, który jest także dyrektorem Gimnazjum nr 1 w Chorzowie. Pan Piegza prowadzi spotkania z seniorami, podczas których opowiada im o swojej niezwykłej pasji.