Dla Ewuni i dla Janka zamiast tabletu kolorowanka.

Współczesność i rozwój cywilizacyjny na dobre zawładnęły naszym życiem, a w szczególności życiem naszych dzieci. Naukowcy i ludzie odpowiedzialni za rozwój psychofizyczny dzieci biją na alarm, alarmując o zgubnym wpływie nadużywania urządzeń elektronicznych przez najmłodszych.

Wychodząc naprzeciw tym ostrzeżeniom, Centrum Integracji Międzypokoleniowej pragnie zwrócić uwagę mieszkańców miasta na ten problem w cyklu akcji zatytułowanych „Dla Ewuni i dla Janka zamiast tabletu kolorowanka”.

W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań promujących alternatywne spędzanie wolnego czasu sprzyjające prawidłowemu rozwoju dziecka i naturalnemu poznawaniu świata, w których weźmie udział Prezydent Miasta, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywizacji Społecznej oraz chorzowianie ze swoimi dziećmi. Terminy spotkań będą sukcesywnie podawane na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej i na profilu FB tej instytucji.

Wydarzeniem podsumowującym cykl spotkań będzie Piknik Rodzinny, który odbędzie się 3.09.2016 r. na podwórku obok budynku Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 od godz. 10:00 do godz. 13:00. W programie wydarzenia przewidziano m.in. prelekcję pedagoga dotyczącą wpływu korzystania z urządzeń elektronicznych na rozwój dziecka, konsultacje rodziców z terapeutą integracji sensorycznej jak i prezentacja klipu Fundacji Dzieci Niczyje – zajmującej się ochroną praw dzieci. Na pikniku nie zabraknie atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach, jak malowanie buziek, malowanie stopami, zajęcia z muzykoterapii czy konkurencji sprawnościowych dla całych rodzin.

Alternatywą dla spędzania czasu wolnego z urządzeniami elektronicznymi, może być wspólne, rodzinne kolorowanie. Z takiego założenia wyszli pracownicy Centrum Integracji Międzypokoleniowej, zapraszając jednocześnie wszystkich mieszkańców miasta na akcję „Kolorowy Chorzów”, która odbędzie się 13.09.2016 r. pod gmachem Poczty Głównej w Chorzowie od godz. 10:00. Wydarzenie będzie obfitowało w dużą ilość atrakcji, których kulminacją będzie rozdanie przygotowanych kolorowanek przez Prezydenta Miasta

olowek_001