Dowiedz się, jak reagować podczas wypadku. II Symulacja Wypadku Drogowego w Chorzowie

Na chorzowskim rynku dochodzi do wypadku. Autobus komunikacji miejskiej zderza się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym. Kierowca jadącego za osobówką vana gwałtownie hamuje, ale jest za późno – rozpędzony pojazd uderza w tył sedana. Jest wielu rannych, sytuacje starają się opanować zastępy straży pożarnej i zespoły ratownictwa medycznego.

Brzmi poważnie, jednak to tylko scenariusz pokazu ratownictwa technicznego połączonego z ćwiczeniami ratowniczymi.

Pokaz odbywa się w ramach II Symulacji Wypadku Drogowego w Chorzowie i zostanie przeprowadzony w poniedziałek, 3 października o godzinie 12.00 na rynku, pomiędzy budynkiem magistratu i Centrum Przesiadkowym.

Organizując tego typu akcję chcemy dać uczestnikom możliwość sprawdzenia w kontrolowanych warunkach praktycznej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i nauczenia się odpowiednich zachowań i nawyków – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. – Będzie to też okazja, by z bliska przyjrzeć się bezcennej pracy strażaków i ratowników medycznych.

W trakcie wydarzenia w godzinach 9.00 – 13.00 na Placu Hutników w Chorzowie stacjonować będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym wszyscy chętni będą mogli oddać krew potrzebującym.

Organizatorem wydarzeń jest Biuro Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej Urzędu Miasta Chorzów.

302