Inauguracja jesiennych semestrów w chorzowskich akademiach seniora już w najbliższy piątek

W najbliższy piątek, 30 września, odbędzie się uroczysta inauguracja jesiennego semestru w Chorzowskiej Akademii Seniora i wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora.

Bezpłatne zajęcia językowe, sportowe, komputerowe dziennikarskie czy artystyczne to tylko część oferty Chorzowskiej Akademii Seniora, która z semestru na semestr cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony najstarszej części mieszkańców miasta.

– Zajęcia w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora to szansa dla osób po sześćdziesiątym roku życia, często już zawodowo nieaktywnych, na dalszy rozwój, interesujący sposób spędzania wolnego czasu i okazja nawiązania nowych znajomości – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.

Po wakacyjnej przerwie, podczas której koordynatorzy Chorzowskiej Akademii Seniora układali harmonogramy na nadchodzące miesiące, nastał czas na start nowego semestru. Uroczysta inauguracja odbędzie się w piątek, 30 września, o godzinie 11:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Chorzowie. Podczas spotkania otwierającego będzie można spotkać się z wykładowcami i poznać plany zajęć.