Kto czyta, nie błądzi – zapraszamy do udziału w Literackiej Grze Miejskiej

Chorzowska Strefa Wolontariatu w ramach Chorzowskiej Akademii Młodzieży zaprasza do udziału w Literackiej Grze Miejskiej wszystkich miłośników literatury, a w szczególności tegorocznych maturzystów. To będzie aktywna i twórcza powtórka ze znajomości lektur. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

„Kto czyta, nie błądzi” to pierwsza gra miejska organizowana przez Chorzowską Strefę Wolontariatu w ramach Chorzowskiej Akademii Młodzieży. Skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności do tegorocznych maturzystów. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży, zwrócenie uwagi na rekreacyjny charakter literatury oraz ukazanie, że czytanie może stanowić podstawę świetnej, terenowej zabawy. Przede wszystkim jednak, Literacka Gra Miejska ma stanowić formę aktywnej powtórki przed egzaminem maturalnym z języka polskiego.

Literacka Gra Miejska „Kto czyta, nie błądzi” odbędzie się 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki. Na zgłoszenia szkół chętnych do udziału (wraz z podaniem liczby uczestników) czekamy do 10 kwietnia pod adresem nataliamieszczanin@gmail.com.

Więcej szczegółów uzyskać można pod numerem telefonu 660 430 864.

Zobaczcie nasze filmowe zaproszenie.