Letnia akcja – integracja. Wakacje z Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Centrum Integracji Międzypokoleniowej przygotowało interesującą letnią ofertę dla osób w każdym wieku. W programie znalazły się między innymi zajęcia na świeżym powietrzu, konkursy, wycieczki czy… przegląd piosenki wakacyjnej.

W lipcu i sierpniu nie będą odbywały się regularne zajęcia prowadzone w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz Klubie Malucha. To miesiące, które koordynatorzy tych placówek zamierzają wykorzystać na intensywną pracę nad ofertami na następne semestry. Jednak dla wszystkich mieszkańców Chorzowa, którzy wakacje zdecydują się spędzić w mieście, atrakcji nie zabraknie.

– W tym roku przygotowaliśmy bogaty program dla seniorów oraz rodziców z dziećmi – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. – Odwiedzimy chorzowskie place zabaw, by poprowadzić tam zajęcia artystyczno-sportowe, udamy się na piesze wędrówki krajoznawcze, nie zabraknie też aerobiku czy jogi na świeżym powietrzu. Na terenie obok siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej ustawimy specjalne stoiska, gdzie będzie można się zrelaksować i pograć na przykład w planszówki.

Wisienką na torcie będzie cykl „Rozśpiewane Lato z Centrum Integracji Międzypokoleniowej”. W programie tego wydarzenia znalazły się między innymi przegląd piosenki wakacyjnej z udziałem dzieci, rodziców i seniorów, konkurs na najlepsze zdjęcie czy wspólne tworzenie wielkoformatowych obrazków. Spotkania w ramach „Rozśpiewanego Lata” organizowane będą w wybranych miejscach Chorzowa, między innymi w Parku Róż i na skwerze przy Pałacu Ślubów.

Poniżej znajdują się plany spotkań w ramach Akademii Seniora i Klubu Malucha, które dostępne są także TUTAJ.

LETNIA AKCJA – INTEGRACJA: WAKACJE W AKADEMII SENIORA

LETNIA AKCJA – INTEGRACJA: WAKACJE W KLUBIE MALUCHA