Przepisy pisane miłością. Chorzowscy seniorzy tworzą książkę kucharską

Centrum Integracji Międzypokoleniowej wraz z Chorzowską Akademią Seniora pragnie przypomnieć młodemu pokoleniu sprawdzone przepisy na potrawy, które w przeszłości królowały na stołach wielu domów.

– Dzięki tej inicjatywie chcemy ocalić od zapomnienia przepisy, które osobom z młodszego pokolenia na długo zapadły w pamięci, przywołując wspomnienia beztroskiego dzieciństwa – podkreśla Pani Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywizacji Społecznej.

Najstarszych mieszkańców naszego miasta zachęcamy do dzielenia się domowymi przepisami, które zostaną zebrane, spisane i wydane w wyjątkowej książce kucharskiej. Przepisami na potrawy, można się dzielić osobiście poprzez kontakt z pracownikami Centrum Integracji Międzypokoleniowej w godzinach urzędowania instytucji, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Możliwe jest również wysłanie przepisu wraz krótką anegdotką związaną z jego powstaniem, poprzez pocztę elektroniczną na adres: media@chorzow.eu. Receptury na potrawy będą zbierane od 1 września do 31 grudnia 2016 r. Wydanie książki kucharskiej złożonej z nadesłanych przepisów planowane jest na pierwszą połowę 2017 r.

przepisy_seniorow