Rusza Klub Malucha

Będzie dużo dobrej zabawy, trochę nauki i ruchu. Ale przede wszystkim szansa na poznanie pierwszych przyjaciół. To wszystko w ramach Klubu Malucha, który rusza 5 marca w ramach Chorzowskiej Akademii Dzieci. 

Dwa razy w tygodniu, w każdy czwartek i piątek od 9. 30 do 13. 30 najmłodsi chorzowianie będą mogli aktywnie i twórczo spędzać czas.

– Pod opieką koordynatorki chcemy z maluchami ćwiczyć, malować, uczyć się i dobrze bawić – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. – Uruchamiamy klub także z myślą o rodzicach, którzy często nie mają z kim zostawić swoich pociech, by załatwić sprawy urzędowe, wyjść do lekarza czy na zakupy.

Udział w Klubie Malucha będzie bezpłatny.

– Poza stałymi spotkaniami w ramach akademii organizować będziemy różne atrakcje dla najmłodszych. Na pewno drugą edycję festiwalu baniek mydlanych czy chorzowskich podchodów – dodaje Sekuła.

Klub Malucha funkcjonować będzie w siedzibie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu przy ul. Powstańców 70 / 3.

– Klub ma być dla dzieciaków miejscem poznania pierwszych przyjaciół, miejscem, gdzie uczą się jak pracować w grupie zanim pójdą do szkoły – mówi Natalia Mieszczanin, która będzie koordynować działania klubu. – To dla dzieciaków będzie też okazja by rozwijać swoje talenty.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 660 430 864.