Wakacje z planszówkami i mistrzostwa w grę w kapsle na… plaży w centrum miasta

W lipcu w centrum Chorzowa powstanie sztuczna plaża. W wakacje podwórko siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ulicy Dąbrowskiego 7 stanie się strefą relaksu i aktywnego wypoczynku, otwartą dla wszystkich mieszkańców regionu.

Dwadzieścia ton piasku, leżaki, parasole i wygodne stoliki. To nie opis kurortu, a położonego w samym sercu Chorzowa podwórka przy ulicy Dąbrowskiego. Centrum Integracji Międzypokoleniowej postanowiło stworzyć specjalną wakacyjną strefę dla wszystkich, którzy lato spędzają w mieście.

– Każdy, kto odwiedzi naszą plażę będzie mógł skorzystać z licznych atrakcji, które przygotowaliśmy lub po prostu zrelaksować się na leżaku przy ciekawej lekturze – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. – Chcemy stworzyć miejsce przyjazne wszystkim mieszkańcom regionu, niezależnie od wieku, gdzie będzie można się odprężyć i miło spędzić czas.

Codziennie w godzinach otwarcia na plaży będą między innymi gry planszowe i książki do wypożyczenia, konkursy krzyżówkowe i zabawy sportowe dla dzieci. Będzie też możliwość wzięcia udziału w zajęciach artystycznych i współtworzenia ogródka. Odbędzie się także szereg atrakcji towarzyszących, takich jak na przykład Mistrzostwa Chorzowa w grę w kapsle, turnieje planszówkowe w grę Dobble czy Mistrzostwa Chorzowa w grach podwórkowych.

„Strefa na wakacje”, bo pod taką nazwą funkcjonować ma plaża przy ul. Dąbrowskiego 7, wystartuje 11 lipca i działać będzie do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18 (poniedziałek, wtorek, piątek) lub 9-19 (środa, czwartek). Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Pełny harmonogram dostępny jest na stronie www.centrum.chorzow.eu oraz na profilu Centrum Integracji Międzypokoleniowej na Facebooku. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 32 245 93 40.

plaza-nowe-godziny

Regulamin Strefy na wakacje