Witaj szkoło na wesoło – rusza zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci

Z okazji inauguracji nowego roku szkolnego Centrum Integracji Międzypokoleniowej organizuje zbiórkę artykułów papierniczych dla pacjentów Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii.

Jeśli w domu zalegają wam niepotrzebne zeszyty, okładki, kredki, pisaki, ołówki, bloki rysunkowe, gumki do mazania czy temperówki, teraz możecie podarować je potrzebującym. Działająca przy Centrum Integracji Międzypokoleniowej Chorzowska Strefa Wolontariatu z okazji zbliżającej się inauguracji nowego roku szkolnego organizuje zbiórkę artykułów papierniczych, które trafią do pacjentów Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii.

– Chorzowska Strefa Wolontariatu już od dawna angażuje się w rozmaite działania, mające na celu szeroko rozumianą pomoc rekonwalescentom przebywającym w miejskich szpitalach – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. – Tym razem wspólnie z wolontariuszami postanowiliśmy wspomóc najmłodszych pacjentów. Choroba dziecka często uniemożliwia rodzicom zadbanie o przyziemne sprawy, za sprawą zbiórki artykułów szkolnych chcemy zadbać, by każdy wszedł w ten nowy rok szkolny należycie przygotowany.

Jak tłumaczy Jolanta Kiolbasa, koordynatorka akcji „Witaj szkoło na wesoło”, jednym z najważniejszych celów jest uwrażliwienie na potrzeby chorych dzieci i ich rodziców, okazania im wsparcia oraz życzliwości. Opieka nad schorowanymi pociechami często pochłania ogromną ilość czasu, energii i uwagi, co utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków.

Zbiórka rozpocznie się 16 sierpnia i potrwa do 9 września. Artykuły szkolne można przynosić do siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej (ul. Dąbrowskiego 7) oraz do Urzędu Miasta Chorzów (pokój 215). Finał odbędzie się we wtorek 13 września. Nim podarki trafią do dzieci, będą one mogły wziąć udział w pokazie akrobatyki sportowej, zorganizowany przez Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sokolnia”.

witajszkolonawesolo_2016_o