Zakończenie semestrów w Chorzowskiej Akademii Seniora i w Klubie Malucha

W środę 29 czerwca odbędzie się zakończenie wiosennego semestru w Klubie Malucha. Dwa dni później, 1 lipca, swoje podwoje na okres letni zamknie Chorzowska Akademia Seniora.

Maraton tańca, przegląd najlepszych zdjęć z zajęć czy występ dziecięcego zespołu wokalnego to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji zakończenia wiosennego semestru działającego przy Centrum Integracji Międzypokoleniowej Klubu Malucha. Na spotkaniu podsumowującym dotychczasową działalność tej placówki pojawi się prezydent Chorzowa Andrzej Kotala oraz Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej, którzy wręczą dzieciom dyplomy i słodkie upominki. W rewanżu otrzymają laurkę, którą podopieczni chorzowskiego Klubu Malucha przygotowali specjalnie na tę okazję. Zakończenie wiosennego semestru odbędzie się w środę, 29 czerwca, o godzinie 10:00 w Małej Sali Sesyjnej w Urzędzie Miasta Chorzów.

Dwa dni później, w piątek 1 lipca, uroczyście zamknięty zostanie także IV semestr Chorzowskiej Akademii Seniora oraz Dzielnicowych Akademii Seniora, podczas którego podsumowane zostaną ostatnie miesiące działalności tych istniejących od 2014 roku instytucji. Spotkanie jest organizowane w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Chorzowie. Start przewidziano na godzinę 11.

Zakończenie semestrów w Klubie Malucha i Chorzowskiej Akademii Seniora oznacza przerwę w regularnych zajęciach, jednak Centrum Integracji Międzypokoleniowej przygotowało specjalną ofertę na lipiec i sierpień. – W wakacje dużo osób wyjeżdża, zatem organizowanie regularnych, cotygodniowych zajęć mija się z celem – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. – Zamiast tego w lipcu i sierpniu dzieciom, rodzicom i seniorom proponujemy ciekawe zajęcia na świeżym powietrzu: odwiedzimy place zabaw, wyruszymy na piesze wędrówki i będziemy uczyć się tworzyć obrazy podczas plenerów malarskich. Nudy nie przewidujemy.