Zostań mistrzem Chorzowa w grze w kapsle

W dobie wszechobecnej cyfrowej rozrywki, Centrum Integracji Międzypokoleniowej chce przywrócić do łask klasyczne gry i zabawy podwórkowe. Jednym z elementów tego przedsięwzięcia będą Mistrzostwa Chorzowa w grze w kapsle.

Jeszcze kilkanaście lat temu wymyślne tory do niej były stałym elementem podwórek i piaskownic. Dziś nieco zapomniana, prawie nie praktykowana. Gra w kapsle. Zabawa, która niegdyś potrafiła pochłonąć bez reszty. Centrum Integracji Międzypokoleniowej zamierza sprawdzić, jak zniosła upływ czasu i organizuje mistrzostwa.

Chorzowskie Mistrzostwa w grze w kapsle będą znakomitą okazją, by przypomnieć sobie te podwórkową rozrywkę. Szczypta rywalizacji, sporo emocji i oczywiście masa dobrej zabawy – organizator zadba o wszystkie te atrakcje. Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Obowiązującą podczas turnieju dyscypliną będzie wyścig, zwany dawniej również „wyścigiem pokoju”. Zadaniem uczestników będzie zatem pokonanie wyznaczonej pełnej rozmaitych przeszkód trasy w jak najszybszym czasie.

Strefa_kapsle copy

Chorzowskie Mistrzostwa w grze w kapsle odbędą się za tydzień, 25 lipca, na plaży, znajdującej się na podwórku przy ul. Dąbrowskiego 7 lub – w przypadku niepogody – w sali widowiskowej siedziby CIM. Start o godzinie 10:00, zakończenie przewidziane jest na godzinę 15:00. Udział jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.